Deklaracja dostępności

Aktualności

W roku 2021 upływa 200 lat od urodzenia Cypriana Kamila Norwida, poety, dramatopisarza, prozaika, artysty sztuk pięknych i myśliciela. W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

Projekt "Szkoły na "6" w Gminie Łącko" realizowany jest od października 2020 roku i potrwa do grudnia roku 2022.

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do wspaniałego projektu BohaterON. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. K. Adamczykiem przygotował galę oskarowo-kwiatową, podczas której podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

Dziesiątego października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego dnia jest amerykański miłośnik przyrody Julisz Morton. 

Zakończyła się akcja "Kredkobranie", która miała na celu wsparcie polskich dzieci mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

4 października 2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży,  odbyły się Mistrzostwa Gminy Łącko w halowej piłce nożnej chłopców.

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach promujących czytelnictwo i bibliotekę szkolną.

26 września przypada Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku.

W dniu 01.10.2021 r. w naszej szkole odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VI i VIII oraz nauczyciele.

28 września w naszej szkole stał pod znakiem wycieczek. Wszystkie klasy wybrały się na krótsze lub dłuższe eskapady po najbliższej okolicy.

W bieżącym roku przypadła 10.- jubileuszowa odsłona Narodowego Czytania. Nasza szkoła już po raz ósmy (06 września), mimo panującej pandemii, przystąpiła do akcji.

06.09.2021 roku odbyły się, zgodnie z obowiązującym regulaminem SU, wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. 

Informujemy, iż od dnia 1 września 2021 r. została uruchomiona rekrutacja ciągła do projektu  pn. „Szkoły na "6" w Gminie Łącko” na rok szkolny 2021/2022. 

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. My dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć rok szkolny, lecz 1 września 1939 r. polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 9.00.

Szanowni Państwo, w zakładce KORONAWIRUS/SZCZEPIENIA zamieściliśmy informacje dotyczące szczepienia uczniów przeciwko COVID - 19, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Prosimy o zapaznanie się z tymi materiałami.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne życzą wszystkim uczniom i rodzicom udanego wypoczynku oraz wspaniałych przygód. Niech te wakacje będą pełne wrażeń, ale spokojne i bezpieczne. Do zobaczenia we wrześniu!

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone...".

W roku szkolnym 2020/21 ośmioro uczniów klasy ósmej brało udział w  całorocznym ogólnopolskim projekcie wymiany maili. Raz w miesiącu pisali wiadomość w j. angielskim do wybranej na początku projektu osoby.

Dwudziestego piątego czerwca zakończymy naukę i rozpoczniemy ferie letnie. Aby były one bezpieczne, musimy przetrzegać określonych zasad.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel, podczas którego p. dyrektor wręczyła nagrody tym uczniom, którzy zdobyli czołowe miejsca w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Oddział przedszkolny w tym roku wziął udział w konkursie organizowanym przez przedszkole w Jazowsku, pt. " Majowy krajobraz Gminy Łącko", którego celem było dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie oraz piękna krajobrazu Gminy Łącko.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pod nazwą Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Stowarzyszenie Dog Rescue przeprowadzili w maju Małopolski Konkurs Plastyczny pt. "Marzenia bezdomniaka". 

Dwudziestego trzeciego czerwca odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego etapu oraz uczniom wyróżnionym w centralnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi".

Krajowe Biuro eTwinning przyznało uczniom klasy III Krajową Odznakę Jakości za projekt  "Książki z dzieciństwa naszych rodziców/ Manu vecāku bērnības grāmatas".

22 czerwca klasa IV wybrała się na pieszą wycieczkę do Jazowska. Naszym celem była ścieżka ekologiczno-przyrodnicza, wspólnie spędzony czas i wspólny deser.

W maju bieżącego roku, uczennica kl. VI, Weronika Słowik, pod opieką p. E. Mysior, przystąpiła do udziału w konkursie literackim: „Myśliwy to najlepszy ekolog”.

Od listopada 2020 r. uczeń naszej Szkoły, Damian Basiaga z kl. VI, pod opieką p. D. Bazielich, uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wylosuj Anioła". Polega ona na wykonaniu kartki i zredagowaniu życzeń dla dziecka chorego na nowotwór. 

Kl. IV wzięła udział w akcji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Jej celem jest wsparcie osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców. Do akcji zostaliśmy nominowani przez szkołę z Królowej Górnej. 

Znamy już pełne, oficjalne wyniki  XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Piętnastego czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę. 

Szanowni Państwo, od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

W dniu 20 kwietnia 2021 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Mistrz mapy - znajomość mapy Azji”, organizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

To program nauki pierwszej pomocy, który w naszej szkole realizują pierwszoklasiści.

Projekt prowadzony był przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

A to wszystko z okazji Dnia Dobrych Uczynków, który obchodzony był 19 maja.

Realizowali go uczniowie klasy III w ramach edukacji technicznej.

Pierwszego czerwca w Warszawie, w Studiu Telewizji Polsat, odbyła się ceremonia rozdania nagród w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2021". Uczestniczył w niej Minister Edukacji i Nauki p. Przemysław Czarnek. 

Pierwszego czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. 

Członkowie koła "Szkolni Przyrodnicy" wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Szkolnej "Mój Las".

Tego można dowiedzieć się z broszury "Dzieci w wirtualnej sieci".

Od dnia 4 maja do 30 czerwca 2021 r. jest prowadzona rekrutacja do projektu pn. „Szkoły na "6" w Gminie Łącko” na rok szkolny 2021/2022.

Uczniowie klasy III zakończyli udział w projekcie "Ekoeksperymentarium". 

Siedemnastego maja wracają do szkół uczniowie klas IV - VIII.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu komiksu pt. „Mein Alltag und meine Hobbys“  i "Mein Tag vor der Pandemie“ w aplikacji Canva.

Dzisiaj uczniowie klasy III odbyli wspólną lekcję razem ze swoimi równieśnikami z Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Daugavpils na Łotwie.

Gorąco zachęcamy uczniów klas III - VIII do udziału w konkursie literackim na najciekawszą bajkę lub opowiadanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Dzisiaj, w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie, odbył się wykład pod tytułem "Jak porozumiewają się zwierzęta?"

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE NA KARTKĘ POCZTOWĄ ZWIĄZANĄ Z KSIĄŻKĄ!

"Marzenia bezdomniaka" - konkurs plastyczny dla uczniów kl. I- VIII.

Krajowe Biuro Programu eTwinning wyróżniło kolejny projekt klasy VIII pt.: „eTwinning Boerse”, realizowany w bieżącym roku szkolnym wspólnie z uczniami z Niemiec, Hiszpanii, Grecji i Włoch.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły piszą listy do osób dorosłych, w których zachęcają ich do działań ekologicznych.

Tym razem uczniowie zdobyli wysokie miejsca w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym, odbywającym się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego.

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie z języka niemieckiego na komiks wykonany w aplikacji Canva.

Celem konkursu było przedstawienie Liczby π w jednej z trzech wybranych przez uczestnika technik.

Dwunastu uczniów klasy III zdobyło Dziecięcą Odznakę Turystyczną PTTK.

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Cyceron

„Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca". Kornel Makuszyński

Członkowie koła "Szkolni przyrodnicy" zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w akcji "Listy dla Ziemi".

Szanowni Państwo! Pani Dyrektor, Wychowawcy i Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice,

W marcu, w szkole w Maszkowicach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej”.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy 0 - III oraz IV – VIII, wzięły w nim udział 82 osoby.

Zapraszamy do udziału uczniów klas IV - VIII.

Wszyscy dobrze wiemy, że dobre zdrowie fizyczne i psychiczne w znacznej mierze zależy od ilości i jakości spożywanych posiłków. 

11.03.2021 r. został rozstrzygnięty Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w Beskidach". 

Zajęcia w oddziale przedszkolnym.

Krajowe Biuro eTwinning ogłosiło listę laureatów tegorocznej edycji konkursu "Nasz projekt eTwinning 2021". 

Program realizowany przez uczniów kl. I.

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie naszej szkoły systematycznie zbierają zakrętki, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Kolejni członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ruszyli z pomocą dla bezdomnych zwierząt.

Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.

Samorząd Uczniowski wraz opiekunem zaprasza wszystkich uczniów do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE  na  ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ.

16 lutego odbyło się rozstrzygnięcie szkolnych konkursów Kartka Walentynkowa w języku angielskim.

Uczniowie naszej szkoły, niezależnie od sytuacji panującej na świecie, nie zapominają, że pomagać trzeba w każdych warunkach.

„Moje najpiękniejsze wspomnienie”

Miło nam poinformować, że Komisja Europejska przyznała naszej szkole "Certyfikat doskonałości w zakresie kodowania".

Dziewiąty lutego 2021 r. był Dniem Bezpiecznego Internetu.

Serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV - V do udziału w konkursie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego organizuje kolejną edycję konkursu "Bezpiecznie na wsi".

Serdecznie zapraszamy uczniów kl. I- VIII do udziału w konkursie.

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy dla psów.

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najsłynniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury.

03 lutego odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas II-III.

Zbiórka zużytych baterii to jedno z działań ekologicznych, odbywających się na terenie naszej szkoły.

Krajowe Biuro Programu eTwinning wyróżniło projekt pt.: „Ich habe… Wer hat?” realizowany od ubiegłego roku szkolnego przez uczniów klasy VIII.

W czasie zdalnego nauczania w naszej szkole nadal trwała akcja - Odkręć się na dobro.

Niemieckie Biuro Programu eTwinning wyróżniło tytułem "Projekt miesiąca" nasze przedsięwzięcie realizowane wspólnie z uczniami z Niemiec, Belgii oraz Francji.

Co może zrobić rodzic, aby ustrzec dziecko przed internetowymi zagrożeniami?

W tym roku szkolnym ferie zimowe będą trwały od 4 do 17 stycznia.

We wrześniu SK Wolontariatu przeprowadziło w naszej szkole akcję  "Kredkobranie", w ramach której zbieraliśmy różne przybory szkolne: kredki, farby, bloki i  zeszyty.

Szanowni Państwo! Pani Dyrektor, Wychowawcy i Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice,

To kolejna lekcja z projektu edu.arctic.pl.

W konkursie szkolnym „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”, ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski, wzięło udział 43 uczniów.

Dobiegł końca szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”   Umberto Eco

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”                                                                                                                          J. Kasprowicz

Uczniowie klas II- III, zapraszam Was do udziału w konkursie czytelniczym, który zostanie zorganizowany w ostatnim tygodniu stycznia 2021 roku.

Szkolny Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”

21 października odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji ogłaszamy szkolny konkurs na najciekawszą pracę o prawach dziecka.

W pażdzierniku odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III.

To kolejna lekcja z projektu EDU-ARCTIC.PL

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. 

We wrześniu i październiku wolontariusze naszej szkoly zorganizowali kilka akcji.

W naszej szkole odbył się konkurs „Pocztówka dla Niepodległej”.

Uczniowie naszej szkoły realizują różne międzynarodowe projekty eTwinning, które po zamknięciu oceniane są przez  Krajowe i Europejskie Biura.

Pod takim hasłem odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny.

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, dlatego w tym okresie w naszej szkole odbył się konkurs promujący bibliotekę i czytelnictwo.

Pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny. 

W piątek 23 października przyjęliśmy do braci uczniowskiej uczniów klasy I. Uroczystego pasowania dokonała Dyrektor Szkoły pani mgr Krystyna Zygadło.

"W znajomości własnych gór nie dajmy się ubiec obcym ..."

20 października uczniowie klas 4 i 5 wybrali się, wraz ze swoimi wychowawcami, na wycieczkę w malownicze Gorce. 

Europejski Tydzień Kodowania obchodzony był w dniach 10 - 25 października.

Fundacja Sądecka zorganizowała konkurs „Sądeczanie dla Niepodległej”, do którego uczniowie przygotowywali pracę na temat związany z wojną polsko - bolszewicką i drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości.

14 X obchodzimy Święto Edukacji Narodowej...  

Uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcjach online dotyczących Arktyki. Prowadzili je pracownicy Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz członkowie wypraw polarnych.

Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została przeprowadzona Wielka Zbiórka Książek.

Po raz kolejny uczniowie klasy III wzięli udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca".

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku oraz firma Ekspol zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą "EKO - akcja segregacja!".

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu pod koniec września przeprowadzili akcję charytatywną w ramach akcji SZKOŁO POMÓŻ I TY, którą organizuje Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.      

Zgodnie z tradycją, mimo panującej pandemii, przystąpiliśmy do akcji  Narodowe Czytanie, która w naszej szkole odbywa się już po raz siódmy.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 1 IX 2020 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 9.00.