Szkoła Podstawowa nr 1 w Obidzy

Idź do spisu treści

Menu główne

Konkursy wiedzy

Osiągnięcia


Rok szkolny 2017/2018


Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”


Organizatorami konkursu są szkoły w Trąbkach i Niegowici. Tegoroczna edycja (XVIII) odbyła się pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa  Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Biskupice, Wójta Gminy Gdów,
Prezesa Zarządu Kopalni Soli ”Wieliczka” Trasa Turystyczna, a także pod patronatem medialnym TVP3 Kraków.

Konkurs przebiegał w kilku kategoriach: turniej wiedzy, konkurs plastyczny, konkurs literacki,  konkurs fotograficzny.

Uczniowie klasy III wzięli udział w trzech z nich:
- turniej wiedzy
Damian Basiaga,
- konkurs plastyczny, prace płaskie
Natalia Godawska,
- konkurs plastyczny, prace przestrzenne
Kacper Kurzawa.

 Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę. Ponadto Natalia Godawska zdobyła III miejsce w kategorii prac
plastycznych płaskich i wzięła udział w uroczystej gali konkursu, która  odbyła się dnia 22 marca
w Kopalni Soli w Wieliczce, w komorze WARSZAWA.(zdjęcia)


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA
DLA UCZNIÓW KLAS IV – VII



Rok 2018 został ustanowiony ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA (1924 – 1998), dlatego postanowiliśmy uczcić pamięć
wybitnego poety,eseisty dramaturga, twórcy słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito” konkursem recytatorskim.
16 uczestników konkursu recytowało wybrane przez siebie utwory Zbigniewa Herberta.
Uczniowie sięgnęli po wiersze: „Autobiografia”, „Pan od przyrody”, "Nike, która się waha” i „Sprawozdanie z raju”.
Pomimo iż wiersze Z. Herberta nie należą do najłatwiejszych, recytatorzy znakomicie poradzili
sobie z ich opanowaniem i interpretacją.

Najlepsi okazali się:


Lucjan Basiaga  kl. VI–  I miejsce
Magdalena Lizoń  kl. IV –  II miejsce
Eryk Jastrząb  kl. V –  III miejsce
Ewelina Job  kl. VII -  wyróżnienie


Ponadto w konkursie brali udział następujący uczniowie:
klasa IV – Magdalena Łatka, Oliwie Sopata;
klasa V – Karolina Biel, Ignacy Obrzud, Klaudia Słowik, Gabriela Słowik,;
klasa VI – Hubert Słowik, Katarzyna Gabryś, Gabriela Szczepaniak, Natalia Podobińska, Wiktoria Szczepaniak;  
klasa VII – Natalia Sajdak;

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy!



      



SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

19 GRUDNIA 2017 w naszej szkole odbył się finał  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Po eliminacjach klasowych reprezentanci poszczególnych oddziałów zmagali się w rywalizacji międzyklasowej.
W grupie uczniów młodszych
klasy IV V wystąpiło 15 uczestników, którzy w swym repertuarze przedstawiali wybrane wiersze
Juliana Tuwima  lub Jana Brzechwy.

Wśród nich byli przedstawiciele klasy IV: Kasia Grońska, Ania Tokarczyk, Oliwka Sopata, Magda Lizoń, Ola Słowik, Przemek Wyrostek,
Julka Lizoń, Dorota Koszut, Weronika Wyrostek, Martyna Słowik
oraz uczniowie  z klasy V: Sylwia Sajdak, Eryk Jastrząb, Klaudia Słowik,Karolin Biel ,Ignacy Obrzud.

Grupa starsza, klasy VI
VII, reprezentowana była przez 10 uczestników, którzy recytowali poezję Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza:
Wiktorię Szczepaniak, Huberta Słowika, Natalię Podobińską, Lucjana Basiagę i Maćka Grońskiego z klasy VI
oraz uczniów klasy VII: Klaudię Bugajską, Mariusz Kołodzieja, Natalię Sajdak, Ewelinę Job i Annę Kiklicę.

Zwycięzcami konkursu są:

grupa młodsza:
I miejsce
Magdalena Lizoń klasa IV
II miejsce
Oliwia Sopata  - klasa IV
III miejsce
Eryk Jastrząb klasa V

grupa starsza:
I miejsce
Natalia Podobińska klasa VI
II miejsce
Wiktoria Szczepaniak klasa VI
III miejsce
Ewelina Job klasa VII
    
GRATULUJEMY!

     


Etapy szkolne konkursów wiedzy

W październiku odbyły się szkolne etapy konkursów kuratoryjnych: polonistyczny, matematyczny i języka angielskiego.


Rok szkolny 2013/14

Odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych:

- konkurs biblijny,
- konkurs humanistyczny,
- konkurs matematyczny,
- konkurs przyrodniczy.

-----------------------------------------------------------------


Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI

Dnia 20. 01. 2014 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy.

Udział wzięło 7 uczniów klas IV – VI, którzy spośród 18 uczestników w I etapie zakwalifikowali się do II etapu (finału).
Są to: Wiktoria Biel (kl. IV), Gabriela Obrzud (kl. IV), Wiktoria Lizoń (kl. IV),  Sylwia Sopata (kl. IV, nieobecna),

Michał Tomasiak (kl. V), Piotr Słowik (kl. V.) i Monika Sopata (kl. VI).

Uczniowie pięknie recytowali wybrane wiersze i prozę przy dopingu kolegów i koleżanek ze swoich klas.

Komisja po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców:

I m. – Gabriela Obrzud
II m. – Piotr Słowik
III m. –
Wiktoria Lizoń
wyróżnienie – Monika Sopata

Serdecznie gratulujemy  !  !  !

Konkurs zorganizował i przeprowadził nauczyciel j. polskiego.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\



Szkolny Konkurs języka angielskiego



W dniu 7 stycznia 2014 r.odbył się Szkolny Konkurs z języka angielskiego: "Simpli The Best".
Udział w nim  wzięło 17 uczniów z kl. IV - VI.
Uczestnicy konkursu pisali test sprawdzający: poziom opanowania przez nich struktur gramatycznych, czytanie ze zrozumieniem
i stopień znajomości funkcji językowych.
Poziom był wyrównany, a zwycięzcami okazali się:

I m. - Paulina Kudrawczuk kl. V
II m. - Kinga Plata kl. VI
III m. - Anna Sopata kl. V,  Krystian Florek kl. V

Uczennice, które zdobyły I i II miejsce zgodnie z Regulaminem konkursu będą reprezentowały szkołę
w Gminnym Konkursie z j. angielskiego.
Konkurs zorganizował i przeprowadził nauczyciel j. angielskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Paulinie i Kindze życzymy powodzenia w dalszym etapie.




^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Turniej BRD - etap gminny



W dniu 29.04.2014 r. w  Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Jazowsku, odbył się gminny etap Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonanie na rowerze
toru przeszkód oraz wykazanie się znajomością udzielania pierwszej pomocy.   
Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie:

Gabriela Obrzud kl. IV
Paulina Kudrawczuk kl. V
Dominik Sopata kl. V
Andrzej Klimek kl. V

Drużyna w Turnieju zdobyła II miejsce.

Do konkursu drużynę przygotował nauczyciel zajęć technicznych i wychowania fizycznego.



GRATULUJEMY !

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

„Mistrza Ortografii klas IV – VI ”


Dnia 30. 04. 2014 r. – finał szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii dla klas IV – VI ”

Konkurs przebiegał w trzech etapach.

I etap
– wszyscy uczniowie w ciągu  roku szkolnego od września do marca pisali dyktanda
i ci, którzy otrzymali z wszystkich dyktand co najmniej ocenę dobrą przeszli do II etapu

II etap – uczniowie: Biel Wiktoria kl. IV, Kiklica Adam kl. IV, Lizoń Dominik kl. IV, Lizoń Wiktoria kl. IV, Obrzud Gabriela kl. IV,

Owsianka Izabela kl. IV, Sajdak Klaudia kl. IV, Sopata Sylwia kl. IV, Kudrawczuk Paulina kl. V, Kołodziej Jadwiga kl. V,
Plata Kinga kl. VI, Sopata Monika kl. VI, Owsianka Weronika kl. VI, Tomasiak Marcin kl. VI – pisali sprawdzian ortograficzny.
Uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80 % przeszli do III etapu.

III etap – uczniowie: Biel Wiktoria kl. IV, Kiklica Adam kl. IV, Lizoń Dominik kl. IV, Lizoń Wiktoria kl. IV, Obrzud Gabriela kl. IV, Sajdak Klaudia kl. IV, Sopata Sylwia kl. IV, Kudrawczuk Paulina kl. V, Kołodziej Jadwiga kl. V, Plata Kinga kl. VI, Owsianka Weronika kl. VI

– pisali finałowe dyktando



Mistrz Ortografii klas IV – VI

Dominik Lizoń kl. IV


XIV Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 08. 05. 2014 r. Dominik Lizoń (kl. IV) i Kinga Plata (kl. VI) wzięli udział w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym w Kadczy.
Na 20 uczestników z 10 szkół gminy nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, Dominik zajął VI miejsce, a Kinga IX.


Serdecznie gratulujemy!!!!!






Konkurs czytelniczy dla klas IV - VI

Dnia 29. 04. 2014 r. – finał szkolnego konkursu czytelniczego dla klas IV - VI


Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
I etap – uczniowie biorący udział w konkursie, po przeczytaniu lektury A. Domańskiej „Paziowie króla Zygmunta” (kl. VI ) i „W 80 dni dookoła świata” ( kl. IV, V ), do końca marca 2014 r. mieli wykonać zadania związane z tą lekturą: metryczkę książki, omówić świat przedstawiony, wymienić bohaterów, napisać ramowy plan wydarzeń, przysłowie związane z lekturą, opowiedzieć przygody wybranych bohaterów, wymyślić rebus lub krzyżówkę związaną z treścią; ponadto uczniowie redagowali list i kartkę pocztową.
Uczestnicy konkursu:
Klasa IV – Izabela Owsianka, Adam Kiklica, Wiktoria Lizoń, Edyta Majerska, Sylwia Sopata, Piotr Tokarczyk, Dominik Lizoń
Klasa V – Krystian Florek, Anna Sopata, Jadwiga Kołodziej, Paulina Kudrawczuk, Jolanta Bieryt
Klasa VI – Monika Sopata, Kinga Plata, Łucja Owsianka, Weronika Owsianka, Justyna Job


II etap – czyli finał konkursu (test związany z lekturą) uczniowie pisali dnia 30. 04. 2014 r.
Wyniki:

I miejsce – Florek Krystian kl. V
 II miejsce – Lizoń Dominik kl. IV
III miejsce – Plata Kinga kl. VI


Gratulujemy!!!!


______________________________________________


"Mistrz matematyki" - konkurs gminny.

W gminnym konkursie matematycznym, który odbył się w Kiczni naszą szkołę reprezentowała
uczennica kl. III Ewelina Job.


"I Ty możesz zostać mistrzem ortografii" - konkurs gminny.

W gminnym konkursie ortograficznym, który odbył się w Szczereżu naszą szkołę reprezentowała
uczennica kl. III Natalia Sajdak.

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Szkolny konkurs matematyczny "KANGUREK"


Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas III-IV oraz uczniów klas V-VI.

Wyniki konkursu:

w klasach III-IV:
Im. - Dominik Lizoń kl. IV
IIm. - Gabriela Obrzud kl. IV
IIIm. - Ewelina Job kl. III

w klasach V - VI:
Im. - Kinga Plata kl. VI
IIm. - Mateusz Łatka kl. VI
IIIm. - Dominik Sopata kl. V


G R A T U L UJ E M Y  !













^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Rok szkolny 2012/13


Do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty zakwalifikowali się:

Konkurs Biblijny - Anna Bieryt  kl. VI
Konkurs Polonistyczny - Anna Bieryt  kl. VI
Konkurs Przyrodniczy - Mariusz Tokarczyk kl. VI
Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.



Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI

28.01.2013 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Do finału zakwalifikowało się siedmiu uczniów: Kudrawczuk Paulina, Sopata Dominik, Tomasiak Michał - kl. IV, Owsianka Łucja, Sopata Monika - kl. V, Bieryt Anna, Owsianka Mateusz - kl. VI.
Uczestnicy recytowali fragment prozy i wiersz. Komisja oceniająca występy przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Dominik Sopata
II miejsce - Monika Sopata
III miejsce - Anna Bieryt
Wyróżnienie - Mateusz Owsianka

Gratulujemy zwycięzcom !!!


"Mistrz MATEMATYKI" -  Konkurs Gminny.
Dnia 19.04.2013r. w Szkole Podstawowej w Kiczni odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki"
dla uczniów klas III szkół podstawowych Gminy Łącko. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Obrzud,
którą do konkursu  przygotowała p. Stanisława Słowik.

Gabriela Obrzud zdobyła w konkursie I miejsce i otrzymała tytuł "MISTRZ  MATEMATYKI".

Oprócz nagród za I miejsce uczennica otrzymała również Nagrodę Specjalną ufundowaną
przez Wójta Gminy Łącko p. Janusza Klaga. Wójt wręczył nagrodę osobiście gratulując zwycięstwa.

Dołączamy się do gratulacji i życzymy Gabrysi dalszych sukcesów w konkursach!


III Gminny Konkurs języka angielskiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. VI przygotowane przez p. Magdalenę Ząbek.

W konkursie    III miejsce zdobyła Anna Bieryt.

Gratulujemy!


Gminny Konkurs Ortografiaczny uczniów klas III

Dnia 23.05.2013r. w Szkole Podstawowej w Szczereżu odbył sie XI Gminny Konkurs Ortogaficzny uczniów kl. III -
"I ty możesz zostać mistrzem ortografii".

Naszą szkołę reprezentował Dominik Lizoń, który w konkursie zajął I miejsce,
zdobywając tytuł Gminnego Mistrza Ortografii klas III.

Do konkursu ucznia przygotowała p. Stanisława Słowik.


Protokół z przebiegu Szkolnego Konkursu Czytelniczego
dla uczniów klas IV – VI


Organizatorem konkursu jest nauczyciel języka polskiego.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach.


I etap – uczniowie biorący udział w konkursie, po przeczytaniu lektury A. Domańskiej „Historia żółtej ciżemki”,

do końca marca 2013 r. mieli wykonać zadania związane z tą lekturą: metryczkę książki,
omówić świat przedstawiony, wymienić bohaterów, napisać ramowy plan wydarzeń,
przysłowie związane z lekturą, opowiedzieć przygody wybranych bohaterów,
wymyślić rebus lub krzyżówkę związaną z treścią; ponadto uczniowie redagowali list i kartkę pocztową.

II etap – czyli finał konkursu (test związany z lekturą) uczniowie pisali dnia 18. 04. 2013 r.


Wyniki:

I miejsce – Bieryt Anna kl. VI
                    Obrzud Sara kl. VI
II miejsce – Plata Kinga kl. V
III miejsce – Łatka Kinga kl. VI

Wyróżnienia:
Owsianka Weronika kl. V
Bieryt Jolanta kl. IV
Owsianka Angelika kl. VI
Sopata Monika kl. V




Protokół z przebiegu Szkolnego Konkursu Ortograficznego
o tytuł „Mistrza Ortografii”

dla uczniów klas IV – VI


Organizatorem konkursu jest nauczyciel języka polskiego.
Konkurs przebiegał w trzech etapach.


I etap – wszyscy uczniowie w ciągu  roku szkolnego od września do marca pisali dyktanda
i ci, którzy otrzymali z wszystkich dyktand co najmniej ocenę dobrą przeszli do II etapu


II etap – uczniowie: Kudrawczuk Paulina kl. IV, Słowik Piotr kl. IV,
Kołodziej Jadwiga kl. IV, Sopata Dominik kl. IV, Plata Kinga kl. V, Sopata Monika kl. V, Bieryt Anna kl. VI, Obrzud Sara kl. VI – pisali sprawdzian ortograficzny.
Uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80 % przeszli do III etapu.


III etap – uczniowie: Kudrawczuk Paulina kl. IV, Kołodziej Jadwiga kl. IV,
Sopata Dominik kl. IV, Plata Kinga kl. V, Bieryt Anna kl. VI, Obrzud Sara kl. VI – pisali finałowe dyktando.


Mistrz Ortografii
klas IV – VI -  Paulina Kudrawczuk kl. IV


Szkolny Konkurs Ortograficzny uczniów kl. II-III.

Finał konkursu odbył się 10.05.2013r.

Mistrz Ortografii klas II-III -  Dominik Lizoń kl. III


Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III

Wyniki konkursu:

I miejsce - Izabela Owsianka kl. III
II miejsce - Hubert Słowik kl. I
III miejsce - Ewelina Job kl. II

Szkolny Konkurs Matematyczny "Kangurek"

Wyniki konkursu w kl. III - IV:

I miejsce - Gabriela Obrzud kl. III
II miejsce - Jadwiga Kołodziej kl. IV
III miejsce - Dominik Lizoń kl. III




Wyniki konkursu w kl. V - VI:

I miejsce - Kinga Plata kl. V
II miejsce - Mariusz Tokarczyk kl. VI
III miejsce - Anna  Bieryt kl. VI








Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego