Deklaracja dostępności

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2021 trwał od 9 do 24 października. W Polsce zorganozowano 14 900 wydarzeń, co daje naszemu krajowi 3. miejsce w rankingu państw europejskich. Ranking ten może ulec zmianie, gdyż cały czas napływają zgłoszenia od organizatorów. 

Cieszymy się, że i nasza szkoła mogła przyczynić się do tego sukcesu, bowiem w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięli udział uczniowie z różnych klas, którzy w zależności od umiejętności rozwiązywali różne zadania i problemy.

Na przykład, pierwszoklasiści rozwijali umiejętność kodowania i programowania podczas zajęć informatycznych i matematycznych. Utrwalali przy tym kierunki w prawo, w lewo, prosto; doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania liczb w zakresie 5 oraz pisali program dla ozobota i bluebota. 

Uczniowie klasy drugiej kodowali po współrzędnych, dzięki czemu ćwiczyli orietnację przestrzenną, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację uwagi.

Kodowanie i programowanie uczy przede wszystkim logicznego myślenia, przewidywania, kreatywności, trworzenia sekwencji, eksperymentowania i cierpliwości, a te umiejętności przydadzą się uczniom w dorosłym życiu, gdyż programowanie to jeden z zawodów przyszlości.