Deklaracja dostępności

„KAŻDA KSIĄŻKA ŻYJE TYLE RAZY, ILE RAZY ZOSTAŁA PRZECZYTANA”

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek - 8-15 maja.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 odbywa się pod hasłem: „Biblioteka- świat w jednym miejscu”.

Wystarczy wejść i sięgnąć po tę lub inną książkę,  i można być tu, a zarazem wszędzie. W bibliotece zebrana jest wiedza o wszystkim. Tu można szukać odpowiedzi na różne pytania. Żadne z nich nie pozostanie bez odpowiedzi.

W tym czasie swoje święto mają także wszyscy fani czytania.

Uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną. W jej zaciszu znajdują interesujące pozycje literackie (biblioteka zakupiła w tym roku szereg nowości wydawniczych), spędzają między regałami przerwy czy pomagają w pracy bibliotekarzowi (uczennice klasy VII).

Ponadto biblioteka szkolna organizuje szereg działań promujących czytanie, m.in. konkursy czytelnicze, konkursy promujące bibliotekę i czytanie, kiermasz taniej książki, wystawy prac pokonkursowych.

W bieżącym roku z okazji Tygodnia Bibliotek szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I, którzy już od dawna są jej czytelnikami, więc nie tylko wypożyczyli książki, ale także przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki oraz to, jak należy traktować książkę.

Został także ogłoszony konkurs dla pierwszaków Moja ulubiona książeczka oraz konkurs na plakat promujący program Tydzień Bibliotek 2022 (wyniki wkrótce)

Oprócz tego każdy chętny uczeń mógł napisać życzenia dla naszej szkolnej biblioteki.

E.M.