Deklaracja dostępności

Listy dla Ziemi

Zadaniem uczniów jest napisanie ekologicznego listu skierowanego do dorosłych.

Kto może być adresatem listu? Rodzice, rodzina, dziadkowie, mieszkańcy wsi, władze wsi i gminy itp. Pisząc listy, sami decydujecie o tym, jaki problem poruszycie i co chcecie zrobić dla Ziemi: opowiedzieć coś dorosłym, wyjaśnić, przedstawić dane, zrobić coś z innymi lub samodzielnie, aby żyć bardziej ekologicznie.

List należy napisać na specjalnie przygotowanym do tego celu papierze (papier ten wykonany jest z makulatury i jest do pobrania na dolnym korytarzu). List powinien być podpisany imieniem i nazwą klasy. Wszystkie listy zostaną opublikowane na stronie naszej szkoły, a ich papierowe wersje przekażemy dorosłym (jeżeli pozwolą na to warunki epidemiczne). Najpiękniejszy list zostanie przesłany na konkurs. Akcję pisania listów prowadzimy do 22 kwietnia. Listy prosimy składać na dolnym korytarzu.

Przy okazji pisania listu wykonajcie jakieś działanie na rzecz Ziemi: posprzątajcie najbliższą okolicę, posadźcie drzewo, zbudujcie hotel dla owadów czy budkę dla ptaków, posegregujcie dokładnie śmieci itp. Każde, nawet najmniejsze przedsięwzięcie na rzecz Ziemi jest ważne. Swoje działania możecie utrwalić na zdjęciu i przesłać je na adres: nzdob20@gmail.com. Zostanie ono opublikowane na stronie naszej szkoły.

Jeżeli posadzicie drzewo, zgłoście ten fakt na stronie http://sadzimytlen.pl.

 Gorąco zachęcamy do udziału.

Szkolni przyrodnicy