Deklaracja dostępności

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

29 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Do grona uczniów naszej szkoły przyjęliśmy osiemnaścioro pierwszoklasistów, którzy w obecności Pani Dyrektor, rodziców oraz kolegów z oddziału przedszkolnego, klasy II i III zaprezentowali krótki program artystyczny. Po nim nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nowo przyjętym uczniom legitymacje szkolne, a rodzice oraz koledzy z odziału przedszkolnego i I etapu edukacyjnego - mnóstwo prezentów.

Uroczystość prowadziła przewdonicząca szkoły - Weronika Słowik wraz z uczennicami klasy VII - Natalią Godawską, Dominiką Owsianką i Oliwią Latasiewicz.

Podczas ślubowania uczniowie klasy I otrzymali również Wyprawki Czytelnicze podarowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek".  Każda wyprawka składa się z książki dla dzieci pt. "Pierwsze abecadło", poradnika dla rodziców pt. "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz z kreatywnego alfabetu. Wierzymy, że dzięki tej wyprawce, nauka czytania stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością.

Pierwszakom życzymy udanego pobytu w szkole oraz wielu sukcesów.