Deklaracja dostępności

„POCZYTAM CI, PRZYJACIELU”- Z KSIĄŻKĄ WŚRÓD MAJMŁODSZYCH

W październiku 2021, w związku z tym, że wówczas obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, opiekun biblioteki szkolnej i uczniowie klasy VII rozpoczęli akcję „Poczytam ci, przyjacielu”, której celem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli w oddziale „ 0 ”

Uczniowie klasy VII każdego dnia na długiej przerwie (z wyłączeniem czasu nauki zdalnej, niestety!) czytali wybrane historyjki, baśnie, legendy, wiersze  kolegom z oddziału przedszkolnego, którzy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w tekst.

W marcu został zorganizowany „konkurs” plastyczny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie narysować ilustrację do wysłuchanej w szkole bajeczki. Siódmoklasiści prowadzący akcję za lekturę konkursową wybrali przygody lubianego przez dzieci Franklina.

Najmłodsi „czytelnicy” poważnie i z zaangażowaniem podeszli do wykonania zadania konkursowego. W nagrodę wszyscy „zerówkowicze” otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy konkursu- Amelia, Maja, Piotr i Jakub- kolorowankę.

Akcja „Poczytam ci, przyjacielu” będzie kontynuowana, bo przecież jak  twierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Opiekun biblioteki szkolnej, E.M.