Deklaracja dostępności

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu jak co roku było skierowane  do uczniów naszej szkoły, którzy chcą pomagać, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.
Zostały przeprowadzone takie akcje:

  1. Kredkobranie. Akcja "Kredkobranie", to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Nasi uczniowie wraz z rodzicami włączyli się do akcji z dużym zaangażowaniem. Zebrane dary zostały przesłane pocztą do Fundacji Ignatianum w Krakowie.
  1. Zbiórka zakrętek. Zbiórka zakrętek trwała w naszej szkole cały rok. Zebrane dotychczas  zakrętki zostały przekazane panu Pietruszce i do punktu zbiórki w Olszance.
  1. W górę serca. Akcja „W górę serca” polegała na sprzedaży kolekcji Świątecznych Kartek Dobroczynnych, niosących pomoc i dobre słowo. Sprzedano 50 kartek. Dochód z ich sprzedaży zasili konto programu „Na Ratunek”, które niesie pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.
  1. Kartka z życzeniami i opłatkiemAkcja „Kartka z życzeniami i opłatkiem dla osób chorych i samotnych” Uczniowie wykonali samodzielnie kartki świąteczne, które wraz z opłatkiem i drobnostką świąteczną zostały przekazane wybranym mieszkańcom Obidzy.
  1. Zbiórka karmy. Zebrana karma została osobiście przez uczniów i ich rodziców przekazana do schroniska w Łącku oraz do punktu zbiórki w Nowym Sączu, który wspierał swoją pomocą zwierzęta na Ukrainie.
  1. Przerwa z tańcem. W czasie długiej przerwy  uczniowie poznawali  różne układy taneczne a następnie tańczyli do wybranej muzyki rozrywkowej.
  1. Pomoc rodzinom z Ukrainy. Zebrane środki higieniczne, słodycze, przybory szkolne zostały przekazane rodzinom z Ukrainy tymczasowo zamieszkałych w Starym Sączu, Łącku, Krakowie.
  1. Kartka z życzeniami wielkanocnymi. Sprzedaż kartek w naszej szkole wsparła fundację, która opiekowała się rodzinami z Ukrainy. Sprzedano 30 kartek.

Informacje z realizacji akcji SKW oraz zdjęcia były na bieżąco umieszczane na stronie naszej szkoły.

R.K.