Deklaracja dostępności

W hołdzie dla Niepodległej - #SzkołaPamięta

11 listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10.11.2022 r. społeczność naszej Szkoły wraz z reprezentantami Obidzy, p. Krzysztofem Kaweckim - sołtysem, przedstawicielami Rodziców, uroczyście uczciła obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W odpowiedzi na akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu” 2022 został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, przy wtórze Weroniki Słowik, grającej na trąbce.

Następnie uczniowie z kl. V i kl. VIII  w montażu słowno-muzycznym przedstawili losy narodu polskiego. Zaprezentowali dzieje naszego kraju przez kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj.

Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, pięknie zaśpiewanymi przez występujących, przy wtórze grających uczniów, na trąbce - Weroniki Słowik i na gitarach - Aleksandry Gomółki, Zuzanny Niemiec i Natalii Godawskiej. Nad całością występu czuwały wychowawczynie, p. Edyta Mysior i p. Dorota Bazielich.

Cieszymy się, że kolejne obchody odzyskania Niepodległości uczciliśmy wraz z przedstawicielami mieszkańców Obidzy. Było to nasze wspólne święto, podniosła, ale też radosna lekcja patriotyzmu.

Dorota Bazielich, Edyta Mysior

Szkoła pamięta