Deklaracja dostępności

"W znajomości własnych gór nie dajmy się ubiec obcym ..."

"W  ZNAJOMOŚCI WŁASNYCH GÓR

NIE DAJMY SIĘ UBIEC OBCYM...

IDŹMY TAM, IDŹMY LICZNIE"

                                                                                                                                                     Kazimierz Sosnowski 

 W  Szkole Podstawowej Nr 1 im. prof. Kazimierza Sosnowskiego w  Obidzy spotkaliśmy się już po raz szósty na podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.

Celem tego konkursu jest budzenie wrażliwości na piękno naszej Małej Ojczyzny - Beskidów, Pienin i Gorców, propagowanie aktywnego wypoczynku w górach, promowanie dokonań Patrona Szkoły,  Kazimierza Sosnowskiego, rozwijanie umiejętności polonistycznych oraz plastycznych, promowanie osiągnięć uczniów. 

Organizatorami konkursu były: p. Anna Majerska, p. Edyta Mysior, p. Dorota Bazielich.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Marek Kwiatkowski – starosta nowosądecki.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Łącko, Pan Jan Dziedzina, Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Bernadetta Wąchała-Gawełek, przedstawiciel Nadleśnictwa Stary Sącz – Pan Jerzy Pustułka, sołtys Obidzy – Pan Krzysztof Kawecki oraz uczniowie i opiekunowie biorący udział w konkursie, a także przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.                                                         

Udział w tym konkursie wzięli uczniowie z siedmiu szkół  naszej gminy:  Szkoły Podstawowej w Jazowsku, Szkoły Podstawowej w Szczereżu, Szkoły Podstawowej w Kiczni, Szkoły Podstawowej w Obidzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku,  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kadczy i Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

W Konkursie Plastycznym „Drzewa naszych lasów” kl. I – III zgłoszono 23 prace, a rozstrzygnięcia dokonała komisja konkursowa w składzie: Pani Janina Koza i Pani Małgorzata Gromala.

Komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Adam Trzepak (Szczereż) i  Grzegorz Sawina (Szczereż)

II miejsce – Dawid Pachut (Łącko) i Wiktoria Sołtys (Kadcza)

III miejsce – Bartłomiej Kucybała (Zarzecze) i Anna Lizoń (Obidza)

wyróżnienia otrzymali: Milena Klimek (Jazowsko), Martyna Szczepaniak (Łącko), Maja Bulanda (Łącko).

W Konkursie Literackim klas IV – VIII zgłoszono 16 wypracowań. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: Pani Rozalia Grońska, Pani Edyta Mysior  i Pani Dorota Bazielich.

W kategorii klas IV – VI uczniowie pisali list na temat: Moja Mała Ojczyzna to wieś, to najpiękniejszy, najdroższy zakątek.

Komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Artur Kiklica (Obidza)

II miejsce – Zuzanna Biel (Jazowsko)

III miejsce – Martyna Kołodziej (Kadcza)

wyróżnienie otrzymała Julia Kozik z Jazowska.

W kategorii klas VII – VIII uczniowie pisali opowiadanie na temat: „Spotkanie z Kazimierzem Sosnowskim”.

Komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Damian Basiaga (Obidza)

II miejsce – Nikola Biroś (Jazowsko)

III miejsce – Łucja Masiarz (Jazowsko)

wyróżnienie otrzymała Weronika Słowik z Obidzy.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom – opiekunom za trud oraz zaangażowanie włożone w  przygotowanie prac.

W dniu podsumowania wręczono nagrody uczestnikom oraz rozdano dyplomy. Zostały przekazane również podziękowania członkom komisji konkursowych, a także wszystkim nauczycielom, którzy podjęli się trudu przygotowania uczniów do konkursu.

Uroczystość uświetnili uczniowie kl. IV i VII, którzy śpiewem piosenek turystycznych przy wtórze gitar, wprowadzali nas w nastrój tematyki konkursowej.

Następnie Wójt Gminy Łącko, pan Jan Dziedzina, oraz Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Bernadetta Wąchała-Gawełek, zabrali głos.

Dyrektor Szkoły i organizatorzy wyrażają szczere podziękowania sponsorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Radzie Rodziców, Lasom Państwowym Nadleśnictwo Stary Sącz, Państwu Stanisławie i Bronisławowi Sopatom, Tłoczni Maurer, Gminie Łącko, Radnej Obidzy – Pani Marii Słowik, Wydawnictwu Nowa Era, a także Radzie Rodziców za poczęstunek oraz Panu K. Kaweckiemu za pomoc w organizacji i udostępnienie nagłośnienia.

Udział uczniów w tym konkursie to wyraz ogromnej świadomości swojej Małej Ojczyzny, którą warto zachować dla następnych pokoleń. Wyrazem tego niech będą cytaty pochodzące z prac uczniowskich:

„Jazowsko, to urokliwa wieś w województwie małopolskim, w gminie Łącko. Kiedy patrzymy na nią z lotu ptaka, wydaje nam się, że przecina ją na dwie części rzeka Dunajec, która toczy swoje wody do Wisły.”

„Moja rodzinna wioska (Kadcza) jest otoczona pięknymi (głównie mieszanymi) lasami. Na pewno Ci się tu spodoba. Panuje niespotykana cisza i spokój. Bardzo ważną rolę odgrywa świeże, górskie powietrze i bezpośredni kontakt z naturą.”

„Obidza, która o każdej porze roku jest olśniewająca, to moja Mała Ojczyzna. Jestemz niej dumny i cieszę się, że tu mieszkam. Koniecznie musicie tu przyjechać.”

„Drodzy Turyści!

Jeśli zastanawialiście się, jaką wieś odwiedzić, to dla mnie odpowiedź jest prosta – przyjdźcie do Łącka. Chociaż Łącko wydaje się być małą wsią, w której jest nudno, tak naprawdę żyje się w niej bardzo ciekawie.”

Zachęcamy do wysłuchania nagrodzonych prac oraz obejrzenia galerii zdjęć na stronie naszej szkoły.

      D.B., E.M., A.M.

 

 Galeria prac uczniów kl. I-III znajduje się tutaj.

Nagrania wybranych prac uczniów kl. IV - VIII:

List uczennicy z Kadczy: 

List uczennicy z Jazowska: 

List ucznia z Obidzy: 

List uczennicy z Jazowska: 

Opowiadanie uczennicy z Jazowska: 

Opowiadanie ucznia z Obidzy: 

Opowiadanie uczennicy z Jazowska: 

Opowiadanie uczennicy z Obidzy: