Deklaracja dostępności

Wigilijna Noc Piotrusia

6 XII uczniowie klas I - III wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego udali się do Limanowskiego Domu Kultury, aby obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Wigilijna Noc Piotrusia".

"Wigilijna Noc Piotrusia" to wzruszające widowisko teatralne łączące ze sobą "Opowieść wigilijną" K. Dickensa oraz "Baśnie" H. Ch. Andersena. Uczestnicząc w tym niezwykłym wydarzeniu, uczniowie poznali smutny los między innymi dziewczynki z zapałkami, starej latarni oraz ołowianego żołnierzyka. Przekonali się też o tym, że wystarczy odrobina chęci oraz wsparcie dobrych ludzi, aby wnieść radość w życie innych osób. Nauczył ich tego tytułowy bohater - Piotruś, który za zgodą Pana Andersena, przy pomocy Stróża Baśni i dzięki natchnieniu Pani Poezji odmienił los wymienionym wyżej osobom.

Spektakl teatralny dzięki świetnej grze aktorskiej, przepięknym dekoracjom i oprawie muzycznej został entuzjastycznie przyjęty przez małych widzów. Niektórzy z nich, w czasie trwania sztuki, nawiązywali interakcję słowną z występującymi aktorami, przez co stali się niejako współtwórcami tego pięknego widowiska.

Sztukę wystawił Teatr Cracovia.

A.M.